Jak działa SuzuTrap?

Pułapka SuzuTrap przeznaczona jest do monitorowania lotów muszki plamoskrzydłej – Drosophilla suzukii w miejscach jej potencjalnego występowania. Stosuje się ją na plantacjach owoców miękkich, gdzie szkodnik stanowi bardzo duże zagrożenie. Pułapkę można używać również do masowych odłowów muszek jako metoda ograniczania liczebności populacji.

Co wyróżnia pułapkę SuzuTrap i dedykowany płyn wabiący?

Płyn wabiący jest mieszaniną różnych składników spożywczych. Nie zawiera żadnych pestycydów ani feromonów. Wykazuje szczególnie silne właściwości przywabiania muszki plamoskrzydłej. Cechą charakterystyczną płynu jest jego bardzo niskie napięcie powierzchniowe. Dzięki temu muszki po zetknięciu się z płynem natychmiast toną, nie mając możliwości ucieczki. Odpowiedni kształt i kolorystyka pułapki podnoszą jej wartość użytkową i właściwości wabienia muszek.

Siatka umieszczona w otworach wlotowych decyduje o częściowej selektywności pułapki – nie odławiają się większe owady niż Drosophila suzukii. Pułapka ma bardzo solidną budowę. Może być użytkowana nawet przez kilka sezonów. Pułapka i płyn są sprzedawane oddzielnie.

Dlaczego SuzuTrap?

Drosophila suzukii jest bardzo groźnym szkodnikiem występującym w wielu rejonach świata, między innymi w Europie. Jego ekspansja stanowi coraz większe i poważniejsze zagrożenie dla produkcji owoców miękkich. Zwalczanie szkodnika jest bardzo trudne. Najczęściej wymaga kompleksowego działania. Ważną, często niezbędną rolę odgrywa tutaj właściwy monitoring szkodnika, do czego doskonale nadaje się pułapka SuzuTrap.

Jak użytkować pułapkę SuzuTrap?

Szczegółowe informacje dotyczące użytkowania pułapki SuzuTrap znajdują się w załączonej do każdej pułapki Instrukcji użytkowania.

Plik do pobrania: Instrukcja użytkowania pułapki SuzuTrap.pdf

Jakie są koszty zakupu pułapki SuzuTrap?

Koszt zakupu pułapki SuzuTrap wynosi 15,99 zł brutto / 1 szt.

Pułapki są pakowane po 6 sztuk w opakowanie kartonowe o wymiarach 320x230x160 mm

Przy zakupie powyżej 20 sztuk istnieje możliwość uzyskania rabatu.

Jakie są koszty zakupu płynu wabiącego do pułapki SuzuTrap?

Koszt zakupu płynu wabiącego do pułapki SuzuTrap wynosi:

  1. Płyn w opakowaniu 1 L  – 23,89 zł brutto / 1 szt. Pakowane po 12 sztuk w opakowanie kartonowe o wymiarach 370x280x270 mm
  2. Płyn w opakowaniu 5 L – 92,25 zł brutto / 1 szt. Pakowane po 4sztuki w opakowanie kartonowe o wymiarach 400x290x335 mm

W przypadku zakupu płynu wabiącego w ilości powyżej  50 sztuk istniej możliwość uzyskania rabatu.

Jakie są koszty dostawy  pułapki SuzuTrap oraz płynu wabiącego?

Koszt dostawy pułapki SuzuTrap i/lub płynu wabiącego do pułapki SuzuTrap wynosi:

  • przedpłata na rachunek – 14,50 zł brutto
  • pobranie – 18,20 zł brutto

W przypadku zamówienia powyżej 300 zł koszt dostawy wynosi 0 zł

Dostawa przesyłek realizowana jest przez firmę kurierską DPD

 

Już teraz zamów SuzuTrap i nie martw się o swoje owoce